Erinevate Tubade Klubi algas teatrist. Teatrikunsti piire nihutav Cabaret Rhizome loobus oma külaliste istuma paigutamisel teatristiilis pingirividest, andis vaatajale võimaluse tehnoloogia kaudu suhelda esinejate, sündmustiku ja teiste külalistega. Täitis ruumi elutoamööbli, kaamerate, telejaama, green-screen stuudio ja ekraanidega. Interaktiivsetest lavastustest sündinud ruum areneb koostöös teatriga tänaseni, luues kunstilistel eesmärkidel uusi kollektiivsete rituaalide platvorme, mille kasutusvõimalused teatrikunstist kaugemale ulatuvad.


"Otsuse anatoomia"

OA1 oa_people

“Otsuse anatoomia” on Cabaret Rhizome’i interaktiivne lavastus, mis ulatab saatusesõrme publiku kätte ning usaldab tema meelevalda oma peategelase käekäigu ja arengu läbi kolme aastakümne. Peategelase elu olulistes sõlmpunktides saab publik klubi interaktiivsete laudade

abil viimase eest valida, kuidas käituda. Publiku kollektiivsetest valikutest sõltub, kuidas ja kuhu meie lugu edasi liigub.

“Otsuse anatoomia” on kokteil kodumaisest draamaseebist, videomängust, elavast etenduskunstist ja sotsiaalsest eksperimendist. Tegu ei ole improteatriga, vaid 64-versioonilise näidendiga, millest ühe teatriõhtu vältel näeb publik üht täisversiooni ning saab ka ühe võimaluse “kahetseda” ehk aega pisut tagasi keerata ja minna teist teed. Lavastusel on teinegi ainulaadne ja kaasaegne element: green-screen stuudios tegutsevad näitlejad on manatud ekraanidele koos nende ümber loodud virtuaalse lavakujundusega.

“Otsuse anatoomia” pälvis 2016. aasta Eesti teatriaastaauhindadel etenduskunstide ühisauhinna

kategooria auhinna.